«Насолода посилюється з віком»

Цю тенденцію підтверджують сексологи, а задовго до них відобразила приказка про «бабу-ягідку знову». Дійсно чим старше стає жінка, тим яскравіше її сексуальні переживання? Сексолог Юрій Прокопенко підтверджує даний стереотип, але з невеликими поправками.

З роками, коли материнські турботи відступають на другий план, а на зміну юнацьким тривог і комплексам приходять досвід і впевненість, жінки стають більш відкритими, розкутими і… так, і привабливими теж.

Розквіт цей почасти пов’язаний з різким збільшенням вироблення жіночих статевих гормонів перед настанням клімаксу. Але тенденція виходить за рамки даного періоду: дослідження показують, що жінки в 30 і 40 років сексуально активніші, ніж в 20. Сорокарічні до того ж відчувають більш потужне насолоду, і в них більше шансів отримати множинний оргазм.

«Зрілість дарує чудові можливості для розквіту сексуального насолоди. Але я б не пов’язував задоволення безпосередньо зі здатністю отримувати оргазм, – коментує сексолог Юрій Прокопенко. – Також можна мати часті сексуальні контакти і відчувати сильне бажання, але не відчувати в результаті насолоди. Насолода – приємні емоції, які ми відчуваємо з приводу своїх тілесних відчуттів.

Звичайно, сила статевого потягу, збудливість, чутливість до пестощів у всіх різна. Але фізіологічні особливості не так впливають на нашу здатність отримувати задоволення, як наш сексуальний досвід і настрій».

Заборони і негативні думки про себе можуть блокувати насолода

Навички і знання себе дійсно напрацьовуються з роками, але глибинні установки час не коригує.

Незалежно від того, скільки нам років, насолода може бути заблоковано заборонами і негативними думками про себе. Його незмінно будуть гасити почуття провини, неспокій, сумніви, сором. Намагаючись відповідати соціальним очікуванням («пора вже завести молодого коханця!»), жінка може демонструвати активне сексуальне життя, але в дійсності не буде задоволена стосунками.

«У жінок, скованих упередженнями і страхами, розлад між думками, почуттями і сексом зазвичай посилюється з віком, – підкреслює Юрій Прокопенко. – І навпаки, у жінок, відкритих задоволення, оптимістично налаштованих, як правило, з віком ступінь і частота насолоди зростає. Вони легше адаптуються до змін – соціальних, емоційним і фізичним».

Насолода досягає найбільшого розквіту, коли ми в контакті зі своїм тілом, впевнені у своїй цінності і зацікавлені в даних відносинах

Зрозуміло, багато події на життєвому шляху – втрата близьких, хвороби, вікові зміни шкіри і тіла – обмежують свободу відчувати сексуальну насолоду. Але ж і у молодих є чимало стримуючих факторів: занепокоєння про відносини, фінансова залежність, невпевненість у майбутньому…

У кінцевому рахунку насолода досягає найбільшого розквіту, коли ми в контакті з собою і зі своїм тілом, впевнені у своїй цінності і зацікавлені відносинами в даний момент.


Про експерта

Юрій Прокопенко – сексолог, психотерапевт, науковий співробітник Московського НДІ психіатрії, автор блогу «Як бути щасливим у коханні і сексі».

Источник

Related posts

Leave a Comment