Чому нас дратують «ідеальні матері»?

Ви напевно зустрічали їх на дитячому майданчику або в соцмережах. Їх діти завжди відмінно поводяться, з трьох років вчать англійську і допомагають по будинку. Самі «ідеальні матері» знають все про виховання дітей, встигають працювати, займатися сім’єю і ходити на йогу. Здавалося б, вони гідні захоплення. Але замість цього вони дратують звичайних жінок. Про те, чому, розмірковує письменник Марі Больда-Фон.

Коли переглядаєш соціальні мережі і глянсові журнали, складається враження, що бути нормальною матір’ю в XXI столітті вже недостатньо. З усіх боків нас атакують супержінки, які знають, вміють і встигають все.

Мало того, що вони просто існують, так ще і докладно розповідають про своєї бездоганності. В сім ранку викладають фото правильного сніданку для себе і дітей в Instagram, в дев’ять рапортують в Twitter, що неподалік відкрився бебі-клуб з заняттями за методикою модного педагога-психолога.

Далі – фото корисного і збалансованого обіду. Потім звіт з занять у футбольній школі, танцювальної академії або з курсів раннього вивчення англійської мови.

Якщо ви зустрінете «ідеальну мати» в реальному житті (на дитячому майданчику, в поліклініці або магазині), вона із задоволенням поділиться з вами перевіреними секретами виховання дітей, розповість, що її малюк з народження чудово спить, чудово їсть і ніколи не вередує. «Тому що я все робила так, як радять в книгах». І нарешті, здивується, що ви ще не обрали для своєї дитини школу, університет, курси верхової їзди та тренера з фехтування. «Як? Ви не будете віддавати сина чи доньку на фехтування? Це ж модно. До того ж розвиває координацію і обидва півкулі мозку! Ви думали про спортивну гімнастику? Що ви? Це шкідливо. Всі фахівці про це пишуть!»

«Ідеальні матері» породжують у нас почуття провини за наше бездарне існування і за нашу лінь

Тут звичайної матері впору сказати в своє виправдання, що «ідеальна мати» напевно забула про себе, поставила хрест на кар’єрі, їй не треба заробляти гроші, і тому вона може 24 години на добу присвячувати виключно дітям. Але ні! На жаль, ця «мати версії 2.0» володіє невеликим PR-агентством, інтернет-магазином веганских продуктів або іншим модним бізнесом.

До того ж вона завжди відмінно виглядає («хоч сто років не була в салоні»), її прес викликає заздрість навіть у її фітнес-тренера і вона легко влазить в джинси, які носила в старших класах («зовсім немає часу сходити в магазин, довелося дістати їх з антресолей»).

Чому ж замість захоплення вони викликають у нас роздратування? По-перше, тому що «ідеальні матері» породжують у нас почуття провини за наше «бездарне існування». Замість легкого, багатого вітамінами вечері для всієї родини вчора ви зварили макарони. А позавчора взагалі замовили піцу. Замість йоги пішли в кафе з подругами і з’їли там три тістечок. Деколи у вас немає сил з ранку не те що зробити укладку, а просто помити голову. Тому що дитина всю ніч не спав. Адже ви не спромоглися прочитати книгу, в якій розповідається, як народити ідеального малюка. Або читали, але, мабуть, неправильно зрозуміли або зробили щось не так.

І ось вас починає мучити почуття провини за лінь і некомпетентність. І, природно, ви сердитесь на людину, який став причиною цього самобичування. Ми всі хочемо бути кращими мамами для своїх дітей, і нам прикро, що у нас це не виходить.

Моя порада: розслабтеся і повірте – ви ідеальна мати для своєї дитини. Він не проміняє вас ні на яку іншу. Він любить вас без зачіски, макіяжу і з зайвими кілограмами. І він вдячний вам (хоча ще не знає про це), що ви не будете силою тягати його на уроки фехтування та раннього англійської. Замість цього він із задоволенням покопирсається в пісочниці.

До того ж, швидше за все, у всіх цих історіях про прекрасне і правильному існування «ідеальних матерів» ви відчуваєте фальш. І це друга причина, по якій вони дратують.

Все вірно. У цих суперженщин є помічники, навіть якщо вони це не афішують. І не кожен їх день схожий на казку.

Вранці їм так само важко відірвати себе від ліжка, іноді вони готують на сніданок каші швидкого приготування (але потім красиво фотографують її з фруктами – по фото адже не розбереш), а в наступному місяці планує зав’язати з футболом і танцями (бо дорого і тренер так собі).

Просто для знайомих і незнайомих людей їм приємно створювати отретушированную картинку материнства без безсонних ночей і протекших підгузників.

Тренд «ідеальна мати» з’явився у відповідь на традиційне уявлення про безпросвітного життя жінки з дитиною

Сам тренд під кодовою назвою «ідеальна мати» з’явився у відповідь на традиційне уявлення про безпросвітного життя жінки з маленькою дитиною. «Ідеальні матері» заявили: «Ні, ми не такі!» і запропонували новий образ. Вони не сидять у чотирьох стінах, а ведуть активне життя з малюком. Завдяки такому неординарному підходу вони стали популярні в соцмережах. Багатьом жінкам хотілося розгадати їх секрет, стати схожими на них.

Але в якийсь момент «ідеальних матерів» стало занадто багато. Напевно серед ваших знайомих є пара таких. Можливо, вони не публікують фото в Instagram на радість тисячам передплатників, зате в моменти рідкісних зустрічей вражають вас розповідями про те, як правильно живуть, зовсім при цьому не напружуючись. Вони ніколи не зізнаються, що втомилися, чого не встигають або не знають. Адже такий підхід не в тренді.

І все ж у відповідь на цю тенденцію нещодавно з’явилася абсолютно протилежна – «нормкор-матері». Ні, вони не скаржаться на труднощі материнства. Вони розповідають про нього з гумором і без особливих прикрас. Викладають фото дитини, якого поспіхом відправили на прогулянку в різних черевиках, або яблучного пирога, який підгорів, тому що вони з сином грали в індіанців.

«Нормкор-матері» не дають порад і не хочуть бути прикладом для всіх. Вони розповідають про те, що в справі виховання дітей є як свої веселі, так і свої важкі моменти. Головне – зберегти голову на плечах і ставитися до всього з гумором. І тому вони нам так подобаються.


Про автора

Марі Больда-Фон (Marie Bolda-Font) – автор гумористичної книги «12 коледжів Геркулеса» («Les 12 collèges d Hercule», Editions Mareuil, 2015).

Источник

Related posts

Leave a Comment